Menu

Közbigyó a médiában

Közbigyó a médiában

Előfordul, hogy beszélnek-, írnak rólunk a médiában. Ezen az oldalon megpróbáljuk ezeket a megjelenéseket összeszedni egy gyűjteménybe.

Bókay Árpád Általános Iskola honlapja – 2018.03.23

Miről szól a Közbigyó projekt? A legfontosabb hármasról: tanárok, diákok, és szülők együttműködéséről egy különleges oktatási élmény megvalósításáért! A Közbigyó projektben a gyerekek közösen, belső indíttatásból, valamilyen gyakorlati feladatot valósítanak meg, csoportos alkotó folyamat keretében.

A teljes cikk megtalálható a következő elérésen:
http://www.bokay.hu/node/534

Klubrádió – 2018.09.05

A Klubrádió reggeli gyors c. műsorában beszélgettünk a Közbigyóról. A 2018.09.05-i adás ezzel foglalkozó részlete meghallgatható  itt.

http://www.kozbigyio.hu/klubradio

Blogászat blog – 2018.09.05

Ismertetőnk megjelent a blogászat.hu blogon is 🙂 http://www.blogaszat.hu/2018/09/kozbigyo-projekt.html

Európai Szülők Magyarországi Egyesülete – 2018.11.15

Az ESZME hatodik alkalommal adja át a Varga Gábor díjat, melyet idén rendhagyó módon két pedagógus vesz át, Burka Erika és Tímár Kriszta. A cikk itt érhető el >>

HVG – 2018.11.20

Megvannak az év leginkább szülőbarát pedagógusai.

A díjat Tímár Kriszta és Burka Erika kapta a Közbigyó nevű programért.

Az Európai Szülők Magyarországi Egyesülete 2013-ban alapította és adta át először a Varga Gábor-díjat, hogy emléket állítson az Alsóerdősori Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium 2012 decemberében elhunyt igazgatójának. Minden évben olyan pedagógusokat jutalmaznak, akik a szülői közösségek szerint példát mutatnak a szülőkkel együttműködő pedagógiára. A díjátadóra minden évben a névadó születésnapja, november 20-a, a Gyermekjogi Világnap apropóján kerül sor.

Eredeti cikk itt érhető el >>

Klubrádió – Salamon Eszter – 2018.11.21

Salamon Eszter az Európai Szülők Magyarországi Egyesületének nevében beszélt a Közbigyóról annak apropóján, hogy az idei évben a szülőkel leginkább együttműködő pedagógus díját megosztva Tímár Kriszta és Burka Erika kapta. A beszélgetés itt meghallgatható >>

The World News – Hungary – 2018.11.20

A HVG Megvannak az év leginkább szülőbarát pedagógusai.címmel megjelent cikkét a The World News Magyarországgal foglalkozó oldala is átvette. Az eredeti cikk itt olvasható >>

Panoráma.net – 2018.11.20

A HVG Megvannak az év leginkább szülőbarát pedagógusai.címmel megjelent cikkét a Panorama.net oldal is átvette. Az eredeti cikk itt olvasható el >>

168 óra – 2018.12.05

A 168 óra nyomtatott változatában megjelent írás a Közbigyóról ma online is megjelent, így már megoszthatjuk. Ebben olvashattok a Közbigyó projektről, Kriszta és Erika díjáról, valamint az Európai Szülők Magyarországi Egyesülete által alapított Varga Gábor díjról. A cikk itt érhető el >>

HVG – 2018.12.11

A szülők látják a munkahelyükön, hogy milyen munkavállalói készségekre van szükség, az iskolában pedig azt, hogy mindezt az oktatás nem adja meg. Egy fővárosi iskolában a tanárok és szülők megmutatják, hogyan kell ezt csinálni: ez lett a Közbigyó, amelyhez nem kell se pénz, se tanterv, se tankerületi engedély, mégis működik.

A cikk itt érhető el >>

Magyariskola.sk – 2018.12.12

A HVG cikkét – egyebek mellett – a magyariskola.sk is átvette. A cikk itt érhető el >>

HVG – Kultúra rovat 2018-as összefoglaló – 2018.12.18

A HVG éves összefoglalójában is említésre kerül a Közbigyó projekt 🙂 A cikk itt érhető el >>

Tanító – módszertani folyóirat 2019 Januári szám

A Tanító c. folyóirat januári számában Kriszta és Erika lehetőséget kaptak arra, hogy egy cikkben megírják a Közbigyó Projekt-ben, pedagógusként szerzett tapasztalataikat. Sajnos a cikk nem jelent meg online, erre a linkre kattintva elolvashatjátok a két cikket (az első Salamon Eszterről és a Varga Gábor díjról szól, a második pedig a Közbigyóról). A folyóirat weboldala erre a linkre kattintva érhető el.

XVIII. kerület – Ittlakunk – 2019.01.08

A Varga Gábor díjról kerületünk információs portálja is megemlékezett. Az oldal itt érhető el >>

Városi kurír – 2019.01.11

“…Nekem nem volt akkora mázlim, hogy olyan tanár-szülő összefogással találkozhassak, mint a a XVIII. kerületi Bókay Árpád Általános Iskolába járó gyerekek szülei. A fővárosi iskolában a tanárok és szülők megalapították a Közbigyót, amihez nem kell se pénz, se tanterv, se tankerületi engedély, mégis működik…” A cikk erre a linkre kattintva érhető el.

HVG – Az a legfontosabb, ami a tanulóknak fontos – 2019.01.22

Egy nagyon izgalmas könyvet foglal össze ma a HVG. Ken Robinson: Kreatív iskolák c. könyvét mi is nagy előszeretettel forgatjuk és szívből ajánljuk. A szerző, Ken Robinson “Az iskola megöli a kreativitást?” című előadása a TED történetének legnézettebb előadása… Ezen a linken magyar felirattal is meg tudod nézni: https://www.youtube.com/watch?v=pusrOpFwJ8U&feature=youtu.be Külön öröm számunkra, hogy a nemzetközi kitekintés után éppen a Közbigyóra hivatkozik az újságíró (linkkel hozzánk és mindennel, ahogy kell), amikor azt írja, ” A kreatív iskolák kialakulása nem csak a pedagógusokon múlik, nagyon sokat tehetnek ezért a szülők is. (Erre is van hazai jó példa.) A szülők bevonódása a gyermekük oktatásába közvetlen kapcsolatban áll a tanulmányi motivációval és teljesítménnyel – társadalmi és gazdasági háttértől függetlenül.” A cikk erre a linkre kattintva érhető el.

TV Budakalász – 2019.04.19

14 perc 27-től foglalkozik a Budakalászi televízió a Közbigyó Projekttel. A videó itt tekinthető meg

Gyereklélek magazin 2019.05.10.

A gyereklélek magazin itt található >> A cikk online változata elérhető erre a linkre kattintva >>

Mindset pszichológia magazin 2019.07.06

Az újság a Érzékenyítés és szemléletformálás az iskolában – egy jó hazai gyakorlat hazai jó gyakorlatok címmel megjelent cikkében megemlíti a Közbogyó Projektet, mint a közoktatás keretei között megvalósított kompetencia fejlesztő módszert. A cikk a következő hivatkozáson érhető el >>

Az egészségmentor blog – 2019.07.18

Az Az Egészségmentor című blog egy nagyon érdekes és szemléletes írásban hivatkozott a Közbigyó Projekt-re. Sorra vette az 5 legfontosabb problémát a mai oktatásban. Jó látni, hogy mások is látják ezeket a problémákat. A bejegyzés erre a linkre kattintva érhető el.

Felelős szülők lapja – 2019.07.27

A portál a Érzékenyítés és szemléletformálás az iskolában – egy jó hazai gyakorlat című cikkében pozitív példaként hivatkozik a Közbigyó Projekt módszerre. A cikk ezen a hivatkozáson érhető el.

Köznevelés és/vagy Közbigyó – 2020.03.23 Blogger Bob az index.hu blogján

Blogger Bob egy igen jó cikket írt a Közbigyó Projektről. A bejegyzés ezen a hhivatkozáson érető el.

Szülők lapja 2020.03.24

A szülők lapja portál Hírek / Érdekességek rovatába is bekerült a Közbigyó Projekt. A cikket erre a linkre kattintva olvashatjátok.

HVG 2021.02.15

A Richter Anna díjjal kapcsolatban ismét előkerült a nevünk. A cikk itt olvasható.

Blans.hu 2021.02.23

Szintén a Richter Anna díjjal kapcsolatban említettek minket. A cikk itt olvasható.

Hajdipress.hu 2021.02.15

Én még mindig Richter Anna díj 🙂 Itt olvasható a cikk.

Rúzs és más 2021.02.22

A magazin összegyüjtötte cikkében az összes pályázót a Richter Anna díjból és részletesen bemutatta tevékenységüket. A cikk itt érhető el.

Femcafe 2021.02.22

A femcafe.hu it részletesen bemutatta a Richter Anna díj döntőseit, köztük minket is. A cikk itt érhető el.

Szülők lapja 2021.03.10

A Szülők Lapja a ismét kiemelten foglalkozott a Közbigyó Projekttel. Cikkük ezen a hivatkozáson érhető el.

Itthon otthon van 2021.03.12

A portál részletesen ismerteti a Richter Anna díj döntőseit. A cikk itt érhető el.

Anyapara – 2021.03.12

Szintén a Richter Anna djjal kapcsolatban foglalkozott velünk az anyapara magazin. A cikk itt érhető el.

Klubrádió – 2021.03.20

A Szerepvállalás c. műsor interjút készített Burka Erikával a Richter Anna díj apropóján. A műsor elérhetősége itt található. Erika 12:43 perctől beszél. Amennyiben csak Erikát hallgatnátok meg, akkor azt itt tudjátok:

Edukanyar – 2021.10.28

Az Edukanyar a Budakalászi Szentistván Gyakorló Iskola közbigyó projektje kapcsán említett meg minket.

A bejegyzés itt érhető el

Spirit Fm – 2022.04.20

A Spirit Fm Beszólok c. műsorában vendég szerepeltünk. A teljes beszélgetés itt érhető el. A Közbigyóról 1 óra 21 perc 11 másodperctől beszélünk. A Közbigyóról szóló rész külön itt meghallgatható.

Spirit Fm – 2022.04.25

A Spirit Fm Ökoóra c. műsorában Ónody-Molnár Dórával beszélgettünk fenntarthatóságról, klímavédelemről, bolygómentésről a Közbigyó Projekt tükrében 🙂

A beszélgetés itt hallgatható meg:

Támogasd a Közbigyót!

Segíts, hogy minél több gyerek tapasztalhassa meg, hogy Közbigyósnak lenni jó!

A program csak akkor tud működni, ha annak költségeit biztosítani tudjuk.
Ezen sokat dolgozunk, de szükségünk van a te támogatásodra is.
Részletek az elábbi linken: https://www.kozbigyo.hu/tamogasd-a-kozbigyot

Rólunk írták

Nagyon köszönjük az „alkotók”, a tanárok és elsősorban a gyerekek rengeteg munkáját. Igazán öröm látni a rengeteg lelkesedést és kreativitást, amit a Közbigyó előhúzott a gyerekekből.

Szülő

Elkészült projektek

Számos alkotásról kaptunk képeket. Ezekből néhányat feltöltöttünk ízelítőnek.
galéria
1/a Zenedoboz projekt

További képek az alkotásoknál >>

Segítsünk felfedezni minden gyereknek, miben jó ő igazán!

Facebook oldalunk:  www.facebook.com/kozbigyoprojekt/

Borbély Péter borbely.peter@kozbigyo.hu

Fehér Vera feher.vera@kozbigyo.hu

Neumann-Bódi Edit bodi-edit@kozbigyo.hu

www.kozbigyo.hu/


Ha tetszett, ne felejtsd el megosztani a Facebook-on! Köszi!


Neked 1%, nekünk 100% segítség

Adószámunk: 19187925-1-43

Neked csak két perc, nekünk nagyon sok lehetőség!

Ajánld fel számunkra az adód 1%-át.

Az elmúlt 8 évben számos programot szerveztünk, amelyhez nagyon sok gyerek, szülő és pedagógus csatlakozott. Igyekeztünk mindig megújítani, bővíteni ezeket, és a visszajelzéseitek alapján úgy érezzük ez sikerült. Köszönjük, hogy az elmúlt években támogattad munkánkat!

Március 15-től lehetőséged van, hogy személyi jövedelemadód 1%-val is támogasd egyesületünket.

Itt találsz információt, hogy hogyan ajánlhatod fel nekünk adód 1%-át: https://www.oktatas18.hu/neked-1-nekunk-100-segitseg.html

Köszönjük, ha támogatod munkánkat!